سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 10:41
خواندن 1660 دفعه

لاغری با معجون سیر وعسل

سیر یک ماده‌ی غذایی مفید و ارزشمند است  که داری خواص زیادی است.
اگر مصرف سیر در چهار چوب یک تغذیه‌ی سالم باشد به لاغری و خوش اندامی شما کمک زیادی می‌کند. می‌پرسید چرا؟ به خاطر این که سیر حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به کاهش وزن کمک می‌کنند و در عین حال خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهند. اگر قصد داریم با سیر به استقبال لاغری بروید باید در مصرف آن حد تعادل را رعایت کنید و به اندازه‌ی معقولی از آن استفاده کنید نه اینکه به زور و با بی میلی آن را وارد معده‌تان بکنید. به خاطر اینکه مصرف بیش از اندازه‌ی سیر نیز مشکلاتی به وجود می‌آورد که در بالا به آن‌ها اشاره شد.
نتایج پژوهش‌هایی که روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شده نشان می‌دهد موش‌هایی که آلیسین (همان ترکیب آنتی‌بیوتیکی طبیعی سیر) مصرف کرده‌اند وزن اضافه نکرده‌اند و حتی کاهش وزن داشته‌اند. در حالی که بقیه‌ی موش‌هایی که این ترکیب را دریافت نکرده‌اند افزایش وزن داشته‌اند. باید بدانید که هر دو گروه موش‌های شرکت کننده در این پژوهش تغذیه‌ی یکسانی داشته‌اند.

طرز تهیه  شربت سیر و عسل

- برای تهیه معجون عسل و سیر یک حبه سیر را بصورت کامل له کرده و در یک فنجان آب داغ قرار دهید، سپس یک قاشق عسل طبیعی به آن اضافه نموده، شربت سیر و عسل برای لاغری و چربی سوزی را هر شب قبل از خواب میل نمایید.

نوشتن دیدگاه