سه شنبه, 04 تیر 1392 ساعت 18:37
خواندن 873 دفعه

توصيه های ساده برای رفع شوره سر

ورزش کنید

ورزش روزانه را فراموش نکنید، به خصوص سعی کنید ورزش هایی را انجام دهید که باعث کاهش استرس می شوند.
سعی کنید همیشه موهایتان را تمیز نگه دارید. موی کثیف باعث خارش پوست سر می شود و خارش نیز باعث تولید بیشتر شوره می شود؛ بنابراین توصیه می شود روزانه یک بار موهایتان را بشویید
از عوامل مهم ایجاد کننده شوره سر رژیم غذایی نامناسب، استرس و چربی یا خشکی بیش از حد پوست سر است. اگر شما هم با این مشکل رو به رو هستید هفت راهکار ساده معرفی شده در این صفحه را امتحان کنید تا از شر آنها خلاص شوید.

استفاده از شامپوی مناسب

شوره سر گاهی با علت چربی یا خشکی بیش از حد پوست سراست. بعد از مشخص شدن دلیل اصلی شوره، باید از شامپوی مناسب استفاده کنید. سعی کنید به طور منظم از این شامپوها استفاده کنید تا نتیجه مطلوب را ببینید.
سعی کنید همیشه موهایتان را تمیز نگه دارید. موی کثیف باعث خارش پوست سر می شود و خارش نیزباعث تولید بیشتر شوره می شود؛ بنابراین توصیه می شود روزانه یک بار موهایتان را بشویید. همچنین از شانه شخص دیگری استفاده نکنید و اجازه ندهید کسی از شانه تان استفاده کند.

رژیم غذایی

اگر از مواد سرخ کردنی و چرب استفاده می کنید باید رژیم غذایی تان را تغییر دهید، به جای استفاده این مواد سعی کنید از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید. مصرف ویتامین B برای پوست و برای رفع شوره سر بسیار مفید است از مواد غذایی ای که دارای این ویتامین هستند می توان به برنج، گندم و جو اشاره کرد. همچنین سویا، لوبیای سبز و عدس نیز دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B هستند. اگر به هر دلیل نمی توانید این مواد را مصرف کنید، بهتر است زیر مظر پزشک از ویتامین B استفاده کنید.

کرفس

یک لیتر آب را بجوشانید. تعدادی ساقه و برگ تازه کرفس را داخل آن بریزید. بعد از پنج دقیقه جوشیدن، صبر کنید تا مواد تا نشین شوند و آب خنک شده را روی پوست سرتان بمالید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید سپس موهایتان را بشویید.

آویشن و گزنه

محلول دیگری را که می توانید تهیه کنید شامل، دو قاشق چای خوری آویشن و دو قاشق چای خوری گزنه و دو لیوان آب است. این مواد را به مدت 10 دقیقه بجوشانید و بعد از شستن سر بار شامپو، روی پوست سرتان بمالید و بعد از چند دقیقه آبکشی کنید.

نوشتن دیدگاه