دوشنبه, 08 خرداد 1396 ساعت 10:30
خواندن 836 دفعه

استفاده از ضد آفتاب مو

اگر مدت زیادی در معرض نور خورشید هستید، باید همانطورکه برای محافظت و مراقبت از پوست در برابر آفتاب برنامه ریزی می کنید، برای جلوگیری از اثرات مخرب آفتاب بر موها، به فکر مراقبت و محافظت از موها هم باشید.

اثرات نور خورشید بر مو

قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض نور خورشید، می تواند باعث مشکلاتی همچون خشکی مو، شکنندگی و سستی موها شود. موخوره نیز یکی دیگر از آسیب های نور خورشید بر مو ها می باشد.
هایلایت کردن ها و بیلیچینگ کردن ها با مواد شیمیایی می تواند موها را در برابر اثرات مخرب آفتاب آسیب پذیر کند اما آفتاب حتی سلامت موهای رنگ نشده را هم تهدید می کند.
آکادمی آمریکایی درماتولوژی توضیح می دهد که موهایی با رنگ طبیعی مشکی و خرمایی اگر بدون محافظت در برابر نور خورشید باشد، به رنگ قرمز مایل می شود و موهایی که از مواد شیمیایی بر روی آنها استفاده شده است هم رنگش زرد و کم رنگ و بی روح می شود.
اگر قرار است بیشتر از چند ساعت در زیر نور خورشید بمانید پس از یک کلاه با لبه های پهن استفاده کنید. با این کار نه تنها از موهای خود محافظت کرده اید بلکه صورتتان را نیز از آسیب نجات داده اید و ریسک ابتلا به سرطان نیز کاهش پیدا می کند

پیشگیری از آسیب رسیدن به مو

سعی کنید در فاصله 10 صبح تا 3 بعد از ظهر؛ که اشعه آفتاب خیلی شدید است؛ در معرض آفتاب نباشید.
برای محافظت از مو در اشعه های مضر خورشید، از اسپری مو و کاندیشینرهای leave-in با محافظ UV استفاده کنید. همچنین می توانید از سایر محصولاتی که در این زمینه برای محافظت از موها وجود دارد، استفاده کنید.
.

نوشتن دیدگاه