شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 12:45
خواندن 490 دفعه

ترمیم موهای آسیب دیده

داشتن هر زیبایی در ظاهر، مسلما نیاز به مراقبت و رسیدگی بیشتر نیز دارد. اما این رسیدگی و مراقبت‌ها کدامند؟

تشخیص زود هنگام

اگر خیلی زود به آسیب دیدگی موها پی ببرید، آسیب کمتری می‌بینند و خیلی زود هم  این آسیب دیدگی برطرف خواهد شد. بعد از هر بار شستشوی موها و خشک شدنشان، به انتهای موها  به خوبی دقت کنید. هر گونه فر خوردگی، دو شاخه شدن، وزی و بدحالتی نشان از آسیب دیدگی موهاست که باید هرچه زودتر آن را برطرف کنید.

اصلاح و کوتاه کردن منظم

اگر به طور منظم انتهای موها را کوتاه کنید، آسیب دیدگی آن خیلی زود برطرف خواهد شد. اگر آسیب دیدگی در مرحله شدیدی است، موها را بیشتر کوتاه کنید.

عدم استفاده از وسایل حرارتی

برای اینکه موها کمتر آسیب ببینند، استفاده از سشوار، اتوی مو و هر نوع بابیلیس را متوقف کنید. اگر مجبور به استفاده از این وسایل هستید، حتما آن را در کمترین درجه قرار دهید و از اسپری محافظتی حرارتی استفاده کنید. در این صورت موهایتان کمتر آسیب خواهند دید.

رنگ مو، دکلره و ماسک مو

رنگ کردن موها با مواد طبیعی را جایگزین رنگ‌های شیمیایی کنید. تا آنجایی که می‌توانید از پودر دکلره استفاده نکنید. رنگ‌هایی که بدون آمونیاک هستند، کیفیت بهتری دارند.
برای موهای آسیب دیده نیز بهتر است از ماسک‌های طبیعی استفاده کنید. روغن مالی کردن موها نیز موثر است. روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن بادام از بهترین روغن‌های ماساژ هستند که تاثیرات بسیار خوبی روی نرمی و تغذیه موها دارند.
بعد از اینکه ماسک یا روغن را روی مو گذاشتید، موها را با یک دستمال ببندید و بگذارید  تا یک ساعت به همان حالت باقی بماند.

محافظت

اگر به استخر می‌روید یا از سولاریوم و نور خورشید برای برنزه کردن پوستتان و آفتاب گرفتن استفاده می‌کنید، حتما موها را با کلاه  و روسری بپوشانید تا آب یا تابش به آن‌ها برخورد نکند.

تغذیه

با تغذیه مناسب نیز می‌توانید موهایی سالم و شاداب داشته باشید و از آسیب آن‌ها جلوگیری کنید. رژیم غذاییتان را سرشار از میوه و سبزیجات، گوشت بدون چربی و لبنیات کم چربی کنید.
اسیدهای چرب امگا3 که در ماهی، بذر کتان و گردو به فراوانی یافت می‌شود، برای جلوگیری از آسیب موها موثر است. کلم‌پیچ، هویج، آووکادو و اسفناج هم برای تغذیه موها مفیدند.

نوشتن دیدگاه