شنبه, 22 آبان 1395 ساعت 11:20
خواندن 907 دفعه

ماسک رفع خشکی مو

- ماسک ساده روغن زیتون برای رفع خشکی مو

روغن زیتون بهترین درمان برای رفع خشکی و شکنندگی مو است. ۲۰ میلی‌لیتر روغن زیتون را گرم کنید سپس به کمک برس رنگ روغن را روی موها‌ی‌تان بمالید. این کار را از ریشه شروع کنید و به سمت نوک موها بکشانید. بگذارید روغن به‌مدت ۳۰ دقیقه روی موهای‌تان بماند و سپس با شامپو روزانه موهای‌تان را بشویید. اگر موی‌تان خیلی خشک و شکننده است، بگذارید تا تمام شب روغن روی موهای‌تان بماند تا کراتین آنها تقویت شود . صبح موهای‌تان را بشویید.

- ماسک موز و عسل

یک عدد موز را با سه قاشق مرباخوری عسل، سه قاشق مرباخوری شیر، پنج قاشق مرباخوری روغن زیتون و یک عدد تخم مرغ مخلوط کنید. این مواد را خوب با هم مخلوط کنید و روی سرتان بمالید. بگذارید به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند؛ سپس با آب ولرم شست و شو دهید.

- ماسک ماست و سفیده تخم مرغ

یک عدد سفیده تخم مرغ را با همزن به خوبی هم بزنید تا سفید رنگ شود؛ سپس شش قاشق مرباخوری ماست به آن اضافه کنید. بعد از مخلوط کردن، این مواد را روی موهایتان بمالید. پس از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طور کامل موها را شست و شو دهید.

- ماسک آویشن برای درمان خشکی مو

سه قاشق مرباخوری آویشن را در ۵۰ میلی لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. بعد از خنک شدن یک عدد زرده تخم مرغ و نصف قاشق مرباخوری روغن زیتون را به آن اضافه کنید. این ماسک را باید روی موهای تازه شسته شده که هنوز خیس هستند استفاده کرد. ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه روی موهای خیستان بگذارید؛ سپس با آب ولرم بشویید.

- ماسک سیر و روغن کرچک برای رفع خشکی مو

هشت قاشق مرباخوری روغن کرچک گرم را با هشت حبه سیر له شده مخلوط کنید. بگذارید به مدت چند روز بماند؛ سپس آن را از صافی عبور دهید و موها، به خصوص پوست سرتان را با این مخلوط ماساژ دهید. با کلاه پلاستیکی مخصوص رنگ موهایتان را بپوشانید و بگذارید به مدت یک ساعت این روغن روی پوست سرتان بماند؛ سپس با آب ولرم بشویید.

- ماسک تقویت‌کننده و طراوت‌بخش برای موهای خشک

مواد لازم:

– یک عدد تخم‌مرغ
– یک قاشق غذاخوری سرکه
– ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
تمام مواد را خوب مخلوط کرده و روی موهای‌تان بمالید. به کمک شانه‌ای مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت کنید. ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه بماند سپس موهای‌تان را بشویید.

- سس مایونز

آیا تا بحال برای اینکه رطوبت طبیعی موهایتان را برگردانید از مایونز استفاده کرده اید؟ خوب، این چیزی است که حتما باید یکبار امتحان کنید! این ماسک، خیلی خیلی ساده است. تمام آن چیزی که نیاز دارید مایونز و چند قطره اسانس است، فقط برای اینکه موهایتان خوشبو شود. مایونز را به نواحی خشک مویتان بمالید. اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند، سپس موهایتان را بشویید و مانند همیشه مدل بدهید.

- ماسک سس مایونز و عسل ؛ مرطوب‌کننده موهای خشک

مواد لازم:

– ۴ قاشق غذاخوری سس مایونز
– یک قاشق غذاخوری عسل
مایونز و عسل را خوب مخلوط کنید و روی موهای‌تان بمالید سپس موهای‌تان را شانه بزنید تا ماسک به‌تمام قسمت‌های موهای‌تان برسد. بگذارید به مدت پنج دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

- ماسک زرده تخم مرغ، ماست و آبلیمو برای مرطوب‌کردن موهای خشک

مواد لازم:

– یک فنجان ماست
– یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه
– یک عدد زرده تخم‌مرغ
مواد را مخلوط کرده و روی موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بماند سپس موهای‌تان را با شامپو و بعد از آن با نرم‌کننده بشویید

نوشتن دیدگاه