یکشنبه, 29 بهمن 1396 ساعت 08:29
خواندن 1116 دفعه

می دانید BBکرمها، CCکرمها و DD کرمها چه تفاوتی باهم دارند؟

کرم های BB،CC و DD
این کرم ها به "کرم های آلفابتی یا الفبایی" معروف شده اند و به تازگی در دنیای آرایشی بهداشتی جا باز کرده اند. در ابتدا از کشور کره جنوبی ظهور یافته و به تدریج به همه کشور ها وارد شدند.

کرم BB
مخفف Beauty Balm یا Blemish Balm هستند. این کرم ها از ترکیب آرایش و مراقبت از پوست بوجود آمده اند. فواید بی شماری دارند اما به طور خلاصه می توان گفت که BB کرم باکیفیت ترین مرطوب کننده ی رنگی دنیا می باشد که شامل فواید زیادی همچون محافظت در برابر آفتاب SPF می باشد.
چه عملکردی دارد؟
کرم های BB می توانند پوست را یکنواخت نمایند، حاوی عوامل ضد چروک باشند، رنگ پوست را یکدست نمایند، آبرسانی کنند، در برابر آسیب آفتاب حفاظت نمایند و یا حتی حاوی عوامل منعکس کننده نور باشند تا پوست شما را درخشان نشان دهند.
چگونه استفاده کنیم؟
گرچه این کرم ها حاوی SPF می باشند، نباید به آن مقدار که از ضدآفتابها بر روی صورت استفاده می نمایید، به صورتتان بزنید. بلکه یک لایه بسیار نازک نیز برای شما کافی خواهد بود. کرم های BB را می توان همچنین به عنوان پرایمر، مرطوب کننده و یا کرم پودر روزانه تان نیز استفاده نمایید.
چه تفاوتی دارد؟
کرم های BB کمترین پوشش را در میان کرم های الفبایی دارند، به همین دلیل مناسب خانم های جوانی است که پوستشان به یک کم کمک احتیاج دارد.

کرم CC
سرشار از ویتامین هایی همچون ویتامین E و C می باشند. کرم های Complexion Corrector مشابه کرم های BB می باشند اما تمرکز آنها بر رفع نقایص رنگ پوست می باشد.
چه عملکردی دارد؟
کرم های CC سبک تر از کرم های BB می باشند و هدف اصلی در استفاده از آنها پوشش مشکلات رنگی مانند قرمزی یا زردی دائمی پوست می باشد. CC کرم ها مشابه با BB کرم ها دارای SPF نیز می باشند که مقدار آن متناسب با برند متغییر می باشد.
چگونه استفاده کنیم؟
اگر پوست شما مستعد آکنه می باشد، اگر پوست رنگ پریده و کدری دارید و اگر لک های تیره یا قرمزی دائمی در صورت خود دارید، کرم های CC بهترین گزینه برای شما هستند.
چه تفاوتی دارد؟
کرم های CC را جهت پوشش قرمزی، پوشش آکنه و جای آکنه، زردی و دیگر نقایص رنگی پوست استفاده نمایید. از BB کرم ها نیز سبک تر هستند.

کرم DD
جدیدترین عضو کرم های الفبایی می باشند. DD کرم ها مخفف Dynamic do-it all (و یا در برخی منابع Daily Defence) می باشند و کرم های فوق العاده ای هستند: آنها همه مزایای BB کرم ها و CC کرم ها را همزمان شامل می شوند اما تمرکز اصلی آنها بر خواص ضدچروکی است.
چه عملکردی دارد؟
خاصیت ضد چروکی کرم های DD در راستای کاهش خطوط و چروک ظریف پوست در طی مصرف روزانه عمل می نماید. علاوه بر این، کرم های DD رنگ پوست را یکنواخت نموده و همچنین از نواحی حساس پوست نیز محافظت می نمایند.
چگونه استفاده کنیم؟
در صورت استفاده مداوم، اثرهای شگرفی بر پوست خود مشاهده خواهید نمود، بنابراین آن را منظم استفاده کرده و به روتین مراقبت از پوست روزانه خود اضافه نمایید.
چه تفاوتی دارد؟
مهمترین نقطه تمایز کرم های DD خاصیت های ضد- پیری پوست آن هستند. اگر دنبال کرمی هستید که خطوط و چروک پوست شما را بهبود دهد، این کرم ایده آل شماست.

در مطلب بعدی چند کرم الفبایی را به شما معرفی میکنیم.

نوشتن دیدگاه