چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 10:28
خواندن 896 دفعه

چگونه از دست‌های خود مراقبت کنیم؟

بیشتر افراد زیبایی را تنها در پوست صورت و موی سر می‌دانند درحالی که مراقبت از دست و ناخن‌ها هم جزو مقوله پوست و زیبایی است و اهمیت بسیار دارد. به دلیل اینکه در طول روز بیشتر کارهای ما با دست انجام می‌شود، امکان آسیب به پوست و ناخن‌های دست بسیار زیاد است بنابراین مراقبت از آن بسیار ضروری است.
قدر دست‌هایتان را بدانید چون دست‌ها بخش تاثیرگذاری در ظاهر شما  هستند و دست‌هایی نرم و لطیف مطمئنا تاثیر مثبتی از خود بر جا می‌گذارند. از این رو باید از دست‌ها به خوبی مراقبت کرد. وضعیت دست‌های شما به نحوه مراقبت از آنها بستگی دارد.

مراقبت 1 دقیقه‌ای

روغن یادتان نرود: شما می‌توانید برای حفظ رطوبت دست‌هایتان قبل از اینکه شروع به ظرف شستن کنید و قبل از دستکش دست کردن چند قطره روغن بادام یا روغن زیتون روی دست‌هایتان ماساژ دهید و برای شست‌وشوی دست‌هایتان، یک قاشق شکر به مایع دستشویی خود اضافه کنید تا با هر بار شستن از پوست‌تان یک لایه‌برداری ملایم نیز داشته باشید.

مراقبت 10 دقیقه‌ای

اسکراب بسازید: 3 قاشق غذاخوری شکر را با یک قاشق غذاخوری روغن نباتی(زیتون یا بادام یا ...) مخلوط کنید و حدود 5 تا 7 دقیقه روی دست‌هایتان بمالید و سپس آب بکشید. البته می‌توانید مقداری نمک و آبلیمو را با هم مخلوط کنید (بهتر است به یک میزان باشند) لیمو رنگ پوست شما را روشن و لکه‌های ناشی از آفتاب را تا حد زیادی کمرنگ می‌کند. همچنین می‌توانید مقداری مساوی شکر، آب و آبلیمو را به دست‌ها بمالید و صبر کنید تا روی دست خشک شود و سپس آن را آب بکشید. در نهایت مخلوط چسبناک آرد گندم و آب می‌تواند دست‌های شما را نرم کند.

مراقبت 30 دقیقه‌ای

شما می‌توانید با ساختن یک مخلوط شیرین بسیاری از مشکلات دست‌هایتان را حل کنید. مقداری مساوی روغن زیتون و عسل را با هم مخلوط کنید و سپس دست‌هایتان را بشویید و هنگامی که هنوز مرطوب است، این مخلوط را به دست‌هایتان بمالید سپس یک دستکش نخی دست‌تان کنید و اجازه دهید این مخلوط کاملا در دست‌هایتان نفوذ کند.

مراقبت 5 دقیقه‌ای

حمام شیر: یک کاسه شیر را گرم کنید اما خیلی داغ نشود و سپس دست‌های خود را در آن بگذارید. شیر آب از دست رفته دست‌های شما را تامین و ناخن‌ها را تقویت می‌کند. شیر یک ماده طبیعی خوب برای نرم کردن پوست است چون دارای موادی چون اسید لاکتیک و آلفاهیدروکسی اسید است که این مواد پوست خشک شده را به طور طبیعی لایه‌برداری می‌کند. همچنین کلسیم موجود در شیر می‌تواند ناخن‌های شما را تقویت کند.
ماساژ کم: یک وقت خوب برای ماساژ دست‌هایتان زمانی است که به آنها کرم می‌زنید. پیشنهاد می‌کنیم اول یک قطره از یک اسانس مورد علاقه‌تان مثل اسانس اسطوخودوس را به کرم خود اضافه کنید، سپس مقداری از کرم را کف یکی از دست‌هایتان بگذارید و پشت دست دیگر ماساژ دهید. بهتر است هر دست را حدود یک دقیقه ماساژ دهید، هر کدام از انگشت‌هایتان را نیز جداگانه ماساژ دهید.

نوشتن دیدگاه