دوشنبه, 30 تیر 1393 ساعت 11:23
خواندن 1012 دفعه

توصيه ها و تذکرات آرایشی

لوازم آرایش تان را در اتومبیل تان نگذارید

استفاده بهینه از لوازم آرایشی به معنی پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری هاست. به همین منظور گزیده ای از موارد استفاده سالم از محصولات آرایشی و بهداشتی بیان شده است که تضمین کننده سلامتی شما است.

به ریمل آب نزنید.

اگر ریمل شما به علت استفاده نکردن به مدت طولانی خشک شده است، هرگز به آن آب اضافه نکنید، چرا که این کار باعث نفوذ باکتری های خطرناک به چشم و اطراف آن می شود. اضافه کردن حتی یک قطره آب پاک و سالم و عاری از میکروب ممکن است قابلیت محافظتی محصولات آرایشی و بهداشتی را کاهش دهد.

به دور از قارچ ها

بعضی از باکتری ها یا قارچ های بیماری زا در برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی امکان رشد دارند. رعایت نکات بهداشتی در منتقل نشدن این بیماری ها نقش مهمی دارد.
در صورت استفاده از لوازم آرایشی بهتر است قبل از مصرف دست و صورت خود را کاملاً بشویید و مراقب باشید وسایلی که استفاده می کنید حتما پاکیزه باشد. باید مراقب باشید محصولات مورد استفاده شما در تماس با باکتری ها نباشد. در صورتی که دچار عفونت چشم یا پوست شده اید استفاده از هر گونه وسایل آرایشی را متوقف کنید. اگر عفونت بر طرف شد اما همچنان التهاب اطراف چشم وجود داشت از لوازم آرایشی استفاده نکنید. پس از بهبود کامل اگر از لوازم آرایشی استفاده کردید و عفونت دوباره بروز کرد حتماً آن محصول را دور بریزید.

خط لب یا چشم؟

به هیچ وجه از لوازم آرایشی سایر نقاط بدن و صورت برای چشم ها استفاده نکنید. چرا که به طور مثال مداد دور لب ممکن است آلوده به میکروب های دور دهان باشد که به چشم منتقل می شود. همچنین در این فرآورده ها از مواد رنگی استفاده شده است که برای چشم مضر است.

آرایش ممنوع

هرگز در خودروی در حال حرکت آرایش نکنید چرا که حرکت ها و تکان های وسیله نقلیه باعث حرکت ناگهانی دست شما و وارد آمدن ضربه و حتی وقوع یک حادثه می شود.

نوشتن دیدگاه