سه شنبه, 22 مرداد 1392 ساعت 14:53
خواندن 464 دفعه

درباره درمان با روش سلول درمانی PRPبيشتر بدانيم

PRP، یک روش نوین و بنیادین سلول درمانی در علم پزشکی است به طوری که برای انجام آن تنها در یک جلسه ( حدوداً یک ساعته) فقط چند سی سی از خون فرد گرفته و طی پروسه ای که روی خون انجام می شود، پلاسمای غنی شده از پلاکت ها و فاکتورهای رشد خون فرد فرآوری و جدا سازی می شود. سپس این پلاکت ها و فاکتورهای رشد پلاکتی، فعال (Active) می شوند و به ناحیه تحت درمان با تکنیک ها و ابزارهای خاصی به صورت تزریق های سطحی منتقل و باعث سلول سازی و جوان سازی (rejuvenation) در آن محل می شوند.
از مزایای  PRP این است که تنها در یک جلسه و به صورت سر پایی انجام می شود. نیاز به هیچ نوع بستری ندارد و چون فقط و فقط از خون خود شخص استفاده می شود ، هیچ نوع عارضه و حساسیتی ایجاد نمی کند.

1- درمان طاسی و ریزش مو

انجام یک جلسه PRP در ناحیه سر باعث تحریک فولیکول های مو و فعال شدن آنها می شود و به طور معجزه آسایی باعث رویش مجدد موهای سر خواهد شد. از مزایای این روش این است که برای انجام آن (برعکس روش کاشت مو) نیازی به کوتاه کردن موی سر شخص نیست. هیچ گونه آثار (اسکار جراحی) و خونریزی ایجاد نمی شود. موهای ایجاد شده با این روش مو هستند نه کرکی و جالب تر این که درمان با PRP نیاز به تکرار مجدد ندارد.

2- درمان تیرگی ، گودی و پف زیر چشم

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم با یک بار PRP کردن در ناحیه زیر چشم ، ترمیم، سلول سازی و بافت سازی در این ناحیه شروع می شود. و به طور فوق العاده ای باعث پر شدن گودی زیر چشم و از بین رفتن تیرگی ها و چروک های این ناحیه خواهد شد.

3- درمان چروک های صورت و گردن

به دلیل آن که با PRP کردن پوست صورت و گردن باعث فعال شدن فیبروبلاست ها، کلاژن سازی و در نتیجه بافت سازی پوست می شویم، بدیهی است چروک های این نواحی با سلول ها و بافت های خود فرد شروع به ترمیم و پر شدن می کنند و نتیجه ارزشمند آن جوان سازی یپوست و از بین بردن چین و چروک های این نواحی است. جالب این که چنانچه بخواهیم چربی تزریق شده در ناحیه ای را سال های سال طولانی و ماندگار تر کنیم، کافی است روی آن ناحیه PRP انجام دهیم و به آن PRP- FAT می گویند که نتیجه حاصل را به طور شگفت آوری زیباتر و ماندگارتر می کند.

4- درمان چروک های پشت دست

بهترین و کارآمدترین روش برای صاف و پر کردن چروک های پشت دست که باعث پیرتر نشان دادن فرد می شود، PRP کردن این ناحیه است، زیرا با این روش، پشت دست شروع به بافت سازی، سلول سازی و جوان سازی می کند.
نکته حائز اهمیت و مهم در درمان با PRP این است که تنها با یک بار PRP کردن ناحیه مورد نظر، نتیجه درمانی آن را سال های سال به صورت ماندگار و طولانی می بینیم و هزینه آن در مقایسه با اعمال جراحی و زیبایی اصلا قابل قیاس نیست، نیاز به بستری و استراحت ندارد و فرد پس از انجام آن بلافاصله به انجام کارهای روزمره خود می پردازد (اساسی ترین نکته در مورد PRP این است که درمان با PRP در زنان و مردان قابل انجام است و هیچ نوع محدودیت سنی و جنسی وجود ندارد).

نوشتن دیدگاه