پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1392 ساعت 16:10
خواندن 778 دفعه

آلوئه ورا، گياه سحرآميز

گیاه آلوئه ورا داروخانه کاملی است با این تفاوت که اگر همه داروهای یک داروخانه را یکجا بخورید ممکن نیست زنده بمانید، اما اگر روزانه دو سه وعده از این گیاه میل کنید، هر روز سالم تر و شاداب تر می شوید.

خواص آلوئه ورا

همه کسانی که قند خون بالا دارند یا دیابت یا یبوست یا مشکلات گوارشی یا پسوریازیس یا اگزما یا حساسیت پوستی شدید یا لک پوستی یا آکنه یا جوش یا چین و چروک و خشکی و کدری پوست، همه آنها که از زخم های دردناک دیر التیام رنج می برند یا از دردهای مفصلی عضلانی یا کشیدگی تاندوم ها و آرتروز یا انواع سوختگی شدید یا هیپرلپیدمی یا کمبود ویتامین یا اختلال و انسداد و سندروم روده یا همورئید یا کم خونی یا کمبود ویتامین یا زخم معده و اثنی عشر و خلاصه همه خانم هایی که نشانه های آغاز یائسگی بشدت آزاشان می دهد، باید استفاده از آلوئه ورا را امتحان کنند، پژوهش های علمی ثابت کرده است آلوئه ورا در درمان همه این بیماری ها نقش موثر دارد و جالب اینجاست که مصری های باستان بسیاری از خواص آن را از 1500 سال پیش از میلاد مسیح (ع) می دانسته اند و از آن استفاده می کرده اند. هر چند آنها مسلما خبر نداشتند که آلوئه ورا حاوی 20 نوع اسید آمینه و سرشار از ویتامین 2B، C، E، 6B، 12B و A نیز هست.

از کمپوت تا کرم زیبایی

از شناخته شدن خواص درمانی آلوئه ورا در ایران حدود 6 یا 7 سال می گذرد اما بد نیست بدانید امروزه در دیگر کشورها محصولات گوناگون این گیاه به شکل نوشابه، کمپوت، شامپوها، صابون، شوینده، کرم ها و لوسیون های آرایشی، کپسول، قرص جوشان و ... استفاده می شود.

مصرف صحیح آلوئه ورا

آلوئه ورا به دو شیوه خوراکی و مالشی مورد استفاده قرار می گیرد. استعمال موضعی آن برای رفع ناراحتی های پوستی و خوردنش برای دیگر بیماری ها پیشنهاد می شود.
برای استفاده از شیرابه آلوئه ورا باید برشی مورب و عمودی روی برگ آن بزنید تا شیرابه لزجش، خارج شود اما به منظور استفاده از ژل باید چند سانتی متر از برگ گیاه را ببرید و آن را پوست بکنید و بخورید یا به شکل موضعی مصرف کنید.
ژل آلوئه ورا کاملا بی مزه است و به گفته این متخصص افزودن چاشنی هایی مانند آب لیموترش، نمک یا فلفل به آن ضرری ندارد. اگر احساس کردید مزه ژل تلخ است معنی اش این است که آن را به خوبی از پوست جدا نکرده اید در این گونه موارد می توانید پیش از مصرف، ژل را چند دقیقه در آب قرار دهید تا تلخی اش کاملا برطرف شود.
آلوئه ورا را می توان 2 تا 3 وعده در روز، هر بار به میزان 50 تا 100 گرم مصرف کرد و علاوه بر این که گیاهی دارویی است، مکمل غذایی مفیدی نیز به حساب می آید.

نوشتن دیدگاه