چهارشنبه, 07 اسفند 1392 ساعت 10:37
خواندن 479 دفعه

شما هم بعد از اپیلاسیون جوش می زنید؟

تعداد زیادی از خانمها از این موضوع شکایت دارند که بعد از اصلاح صورت یا اپیلاسیون بدن، جوش می زنند. البته این واکنش پوست، در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی از افراد بعد از اپیلاسیون، پوست به مدت کوتاهی مثلا حدود سه ساعت التهاب دارد و دانه های ریز قرمز رنگی در محلی که اپیلاسیون شده، دیده می شود. در برخی دیگر، این واکنش شدید است و بصورت جوش هایی در سطح پوست نمایان می شود که چند روزی باقی می ماند.
دلیل پیدایش جوش بعد از اپیلاسیون این است که بدنبال اپیلاسیون صورت ملتهب و متورم میشود.در اثر این تورم منافذ صورت بسته شده جوش ایجاد میشود.

پیشگیری از جوش زدن بعد از اپیلاسیون

مهارت فردی که اپیلاسیون انجام می دهد و بند می اندازد در ایجاد التهاب پوست بسیار تاثیر گذار است. در هنگام بند انداختن یا اپیلاسیون، بهتر است ابتدا به آرامی بخشهای مختلف صورت یا بدن، اپیلاسیون در سطح جزئی شود تا پوست آمادگی پیدا کند و واکنش کمتری نشان دهد. سپس مجددا اپیلاسیون با دقت و بصورت کامل در هر منطقه از صورت یا بدن انجام شود.

بعد از اپیلاسیون می توان از کرمهایی که التهابات پوستی را کاهش می دهند استفاده کرد. بهتر است پزشک متخصص پوست با توجه به نوع پوست شما، این کرم را برایتان تجویز کند.

اقدام دیگری که می تواند التهابات پوستی را کاهش دهد، انجام کمپرس سرد سطح پوست است. با حوصله آغشته به آب سرد یا کیسه فریزری که در آن یخ ریخته شده است می توانید التهابات پوستی را کاهش دهید.  این کار احتمال جوش زدن پوست را بعد از اپیلاسیون، کاهش می دهد.

نوشتن دیدگاه