یکشنبه, 28 ارديبهشت 1393 ساعت 19:03
خواندن 7953 دفعه

نوپریت ( Noprit )، کلامی نو در صنعت مراقبت از مو

در اردیبهشت ماه امسال شاهد حضوربرند نوپریت، در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی بودیم. نوپریت، برندی است که با محصولات حوزه مراقبت از مو قدم به دنیای کازمتیک نهاد. برای آشنایی با محصولات نوپریت، گفتگویی داشتیم با آقای دکتر پورمحمدی، مدیرعامل محترم شرکت نگارین پرنیان رخشنده توس. آقای دکتر پورمحمدی، با کلام شیوایشان، درباره تولد این برند توضیحاتی ارائه فرمودند که به شرح زیر می باشد.

پوست نیوز: آقای دکتر پورمحمدی، ضمن تبریک برای عرضه محصولات نوپریت به بازار ایران، لطف بفرمایید درباره شرکت تولید کننده و محصولات این برند، برایمان توضیح دهید.

دکتر علی پورمحمدی - مدیرعامل:
شرکت نگارین پرنیان رخشنده توس در پی پایش و بررسی بازار محصولات حوزه مراقبت از مو و با تکیه بر نتایج حاصل از تحقیقات و پژوهش در مورد فرمولاسیون های روز دنیا، اقدام به تولید و عرضه محصولات مراقبت از مو کرد.
نوپریت در گام اول توانست با عرضه 3 نوع شامپو، حضور خود را در برخی از داروخانه های معتبر اعلام نماید. تولید محصولات نوپریت در کارخانه از اول اردیبهشت 93 آغاز و یک هفته بعد، محصولات این برند، در بازار عرضه شد. روند توزیع محصولات نوپریت در داروخانه های همکار ادامه دارد.

پوست نیوز: آقای دکتر، تولد یک برند کاری بسیار بزرگ و پیچیده است. در این میان، افرادی باتجربه، خبره و متخصص لازمه این کار بزرگ می باشند. آیا شما از حضور چنین افرادی در تیم خود بهره مند هستید؟

دکتر علی پورمحمدی - مدیرعامل:
خوشبختانه اعضای تیم افرادی بسیار کارامد و با تجربه هستند که تخصص و دانش آنها از بزرگترین منایع ارزشمند این برند محسوب می گردند. تیم فعال در تولید و عرضه محصولات نوپریت با مهارت بالا توانسته اند در این مدت کوتاه، محصولات نوپریت را بطور موفقیت آمیزی تولید و به فروش برسانند. استقبال پزشکان و اعتماد داروخانه ها نسبت به محصولات نوپریت را نتیجه مهارت اعضای خبرهدر هیئت مدیره و تیم فروش می دانم.

پوست نیوز: درباره ویژگیهای برند نوپریت توضیح بفرمایید. نقطه قوت نوپریت را چه می دانید؟

دکتر علی پورمحمدی - مدیرعامل:
یکی از مسائلی که مدتها ذهن من را درگیر کرده بود این بود که یک برند مراقبت از مو با محصولات بسیار باکیفیت ایرانی به بازار عرضه شود. سرانجام در پی 13 سال تجربه من در این زمینه، ایده هایی که در تولید یک محصول با کیفیت ایرانی در بسته بندی و فرمولاسیون داشتم را به همراه همکارانم جامه عمل پوشاندیم. فرمولاسیون بینظیر محصولات نوپریت، ما را به اهدافمان نزدیک کرد. نوآوری مهمترین هدف شرکت تعریف شده است که تمام اعضای شرکت در رسیدن به آن تلاش می کنند.

بطور مثال در اکثر شامپوهایی که دربازار وجود دارد از شوینده ساده و ارزان تگزاپون یا SLESاستفاده شده است. امروزه تگزاپون در محصولات طبی اروپا تقریبا منسوخ شده است. در فرمولاسیون شامپوهای نوپریت، این ماده بطور کامل حذف شده است و شوینده ای ملایم با حداقل عوارض جانبی مانند خارش و حساسیت را جایگزین آن کردیم. این بدان معنی است که شامپوهای نوپریت، پایه شویندگی و ایمنی بسیار خوبی دارند.

بزرگترین نقطه قوت برند نوپریت، فرمولاسیون خاص محصولات آن است که توسط فردی فرموله می شود که از دانش سرشاری در این زمینه برخوردار هستند و از افتخارات صنعت کازمتیک و برند نوپریت می باشند. پشتوانه حضور ایشان، دلگرم کننده ترین امید افراد تیم برای ادامه مسیر می باشد.در طراحی فرمولاسیون محصولات نوپریت، نیاز مردم در اولویت قرار دارد.
از دیگرنقاط قوت برند نوپریت، منابع تامین کننده مواد اولیه خارجی است که از شرکتهای بسیار معتبر اروپایی تهیه می گردد. هیچ شرکت تامین کننده مواد اولیه غیر اروپایی درلیست منابع برند نوپریت وجود ندارد. با وجود آنکه استفاده از مواد اولیه شرکتهای اروپایی، هزینه تمام شده محصول را بالا می برد، ولی همچنان به وجود آنها در فرمولاسیون تاکید می شود و معتقدیم مصرف کننده ایرانی شایسته بهترین هاست و یک کالای خوب ایرانی بسیار بهتر از برخی کالاهای درجه دوم خارجی است که متاسفانه در آشفته بازار داخلی و بصورت غیر منصفانه در جایگاه خوبی قرار گرفته اند که استحقاق آنرا ندارند.

از این رو کیفیت فوق العاده محصولات به سرعت اثربخشی خود را نشان داد. شرکتهایی مانند  ACTIVE CONCEPT  ، IRA و HUWELL درایتالیا و SEPPIC و SOLABIA در فرانسه از جمله شرکتهای تامین کننده مواد اولیه برند نوپریت می باشند. اثربخشی مواد اولیه استفاده شده در محصولات نوپریت، بر اساس مستنداتی به اثبات رسیده است. تعداد معدودی از اقلام مواد اولیه نیز در ایران با کیفیت مناسب تولید می شوند که از آنها خرید انجام داده ایم.

نوآوری دیگری که در شامپوهای نوپریت بکار گرفته شده است این است که از موادی در آن استفاده شده است که تا 150 درجه سانتیگراد از مو در برابر حرارت محافظت می کنند و این خبر بسیار خوبی است برای افرادی که از سشوار و دیگر وسایل برقی حرارت دهنده به موی سر استفاده می کنند. گرچه ما همچنان استفاده از آنها را توصیه نمی کنیم. علاوه بر آن ترکیبات بکار رفته در این شامپوها، از مو در برابر آسیب های محیطی و آلودگی ها نیز محافظت می کند. داشتن ویژگی جدید در محصولات مراقبت از مو، عهدی است با مردم و پزشکان بستیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا به آن پایبند باشیم.

برند نوپریت نیروی انسانی شرکت را از ارزشمندترین سرمایه های شرکت می داند و این عقیده را با سهیم کردن داوطلبانه پرسنل در سود فروش محصولات به اثبات رسانده است. این نخستین بار است که در ایران یک شرکت این چنین به کارمندان و منابع انسانی خود ارج می نهد.

پوست نیوز: در آینده قصد دارید که سبد محصولات نوپریت را گسترده تر کنید؟ می توانیم این نوید را به مردم بدهیم که در آینده، محصولاتی دیگر از این برند در اختیارشان قرار خواهد گرفت؟

دکتر علی پورمحمدی - مدیرعامل:  
البته. در آینده نزدیک لاین کاملی از محصولات مراقبت از مو به بازار عرضه خواهد شد. درحال حاضر نیز فرمواسیون بسیاری از آنها تکمیل شده است و در حال تهیه مواد اولیه برای به جریان انداختن پروسه تولید هستیم.  تکمیل لاین محصولات مراقبت از مو ممکن است یک تا دو سال طول بکشد. پس از آن نیز وارد حوزه " مراقبت از پوست" خواهیم شد که پژوهشهای آن در دست انجام است. از آنجاییکه حوزه مراقبت از پوست، بسیار گسترده است، نیاز به مطالعه و پژوهش و توانمندی تولید بالایی دارد که با بزرگتر شدن برند نوپریت اتفاق خواهد افتاد.

هم اکنون سه محصول از نوپریت به بازار عرضه شده است:

شامپوی ضد ریزش موهای چرب یا نوپری فورت جی
شامپوی ضد ریزش موهای خشک یا نوپری فورت دی
شامپوی ضدشوره قوی یا نوپری بازول

مشابه این محصولات در بازار ایران وجود داشته است ولی فرمولاسیون خاص و مواد اولیه بسیار ارزشمند این محصولات، آنها را خاص و متفاوت می کند. محصولات دیگری که در اینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد، لوسیون ضد ریزش مو و چند نوع شامپوی بدن می باشد که آنها نیز با فرمولاسیون خاص به بازار عرضه خواهد شد. شامپوهایی که از نوپریت به بازار عرضه می شود، ممکن است مشابه داشته باشد ولی فرمولاسیون آنها مشابه ندارد و این نکته خاص بودن نوپریت را پررنگ می کند.

پوست نیوز: محصولات نوپریت در کدام یک از استانهای کشور تا کنون توزیع شده است؟ مردم از کجا می توانند محصولات این برند را تهیه کنند؟

دکتر علی پورمحمدی - مدیرعامل:
در گام اول محصولات نوپریت در چهار استان تهران، خراسان، یزد و فارس به داروخانه ها عرضه خواهد شد. به مرور توزیع محصولات نوپریت در دیگر استانها نیز ادامه خواهد داشت و در آینده نزدیک، مردم تمامی شهرهای کشور قادر به تهیه محصولات نوپریت از داروخانه خواهند بود. شامپوهای برند نوپریت در تیوب های 200 میلی لیتری به بازار عرضه شده است. البته این به این معنی نیست که درآینده نیز تمامی محصولات و شامپوها در تیوب عرضه خواهد شد ولی ارائه شامپو در تیوب علاوه بر مزایای فنی کالا، امکان ارائه طراحی و چاپ مناسب بسته بندی کالا را به تولید کننده میدهد.
معرفی کالاهای نوپریت توسط پزشکان متخصص پوست به مردم خواهد بود و این محصول در داروخانه ها به مردم عرضه می گردد.

در پایان اشاره به این نکته را ضروری میدانم که تولید محصول در ایران کار بسیار سختی است واگر این کار همراه با علاقه و حس کار آفرینی نباشد، هرگز سودی از آن حاصل نخواهد شد. امید است بتوانیم با ارائه محصولات با کیفیت، رضایت مشتریان و مصرف کنندگانمان را در پی داشته باشیم.
همواره در تمام مراحل کاری کلامی ارزشمند از بزرگترین پارسی گوی تاریخ را مد نظر قرار داده و میدهیم و آن اینست که:
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
از حضور گرمتان و وقتی که گذاشتید بسیار سپاسگزارم.

نوشتن دیدگاه