خواندن 1925 دفعه

درمان افتادگی پلک - دکتر قاسم رحمت پور

یکی از اجزای صورت که بر زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد، حالت پلک ها می باشد. افتادگی پلک به میزان زیادی از زیبایی افراد کم می کند. این موضوع به خصوص در مورد خانم ها بیشتر آزار دهنده است زیرا باعث می شود آرایش چشمهایشان که شامل خط چشم و سایه و ریمل است، دیده نشود. در این باره با آقای دکتر قاسم رحمت پور، متخصص پوست و مو در ساری صحبتی داشتیم تا بدانیم آیا درمانی برای این معضل وجود دارد. دکتر رحمت پور، یکی از متخصصان پوست و موی به نام شهر ساری می باشند که عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز می باشند. دکتر رحمت پور درمان این مشکل را عمل زیبایی بلفاروپلاستی نامیدند که دعوت می کنیم سخنان ارزشمند ایشان را درباره این عمل زیبایی مطالعه فرمایید.

پوست نیوز: آقای دکتر رحمت پور، بسیار متشکریم که وقت ارزشمندتان را در اختیار خوانندگان پوست نیوز قرار دادید. لطف می فرمایید درباره عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک برایمان توضیح دهید؟ چه افرادی نیاز دارند که این عمل زیبایی را انجام دهند؟ و چه اثراتی بر زیبایی چهره دارد؟

دکتر قاسم رحمت پور، متخصص پوست در ساری: افرادیکه افتادگی پلک یا پف زیر پلک ها را دارند کاندید مناسب این عمل جراحی می باشند. در این عمل پف و افتادگی پلک ها اصلاح می شود. این عمل موجب زیبائی و جوانتر شدن صورت بیمار شده و برخلاف اکثر روشهای زیبائی که در ناحیه اطراف چشم صورت می گیرد نتایج زیبائی طولانی تری ایجاد می کند.

پوست نیوز: آقای دکتر رحمت پور، عمل بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟ این عمل نیازی به بستری شدن دارد؟

دکتر قاسم رحمت پور، متخصص پوست در ساری: در عمل بلفار و پلاستی پلک ها با ایجاد یک برش عرضی در ناحیه چین پلک، پوست اضافی و عضلات زیر پوست برداشته می شود و سپس با بخیه های ظریف بسته شده بطوریکه اسکار عمل جراحی مشهود نخواهد بود. معمولاً جراحی به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام شده و نیازی به بستری ندارد.

پوست نیوز: آقای دکتر، عمل بلفاروپلاستی ربطی هم به چین های اطراف چشم دارد؟ افتادگی ابروها چطور؟

دکتر قاسم رحمت پور، متخصص پوست در ساری: این عمل تاثیری روی چروک های اطراف چشم ها ، چین بین ابروها، افتادگی ابروها و تیرگی دور چشم ها ندارند. در واقع با این عمل فقط افتادگی پلکها اصلاح می شود. افتادگی پلکها تاثیر زیادی بر زیبایی افراد دارد.

پوست نیوز: مراقبت های پس از عمل در مورد بلفاروپلاستی چیست؟ آیا این عمل زیبایی تورم و کبودی دارد؟ بخیه ها تا چه مدت باید باشد؟

دکتر قاسم رحمت پور، متخصص پوست در ساری: در پایان جراحی محل برش و بخیه ها با پماد آنتی بیوتیکی آغشته شده و چشم ها با پانسمان برای یک روز پوشانده می شود. جهت جلوگیری از ایجاد عفونت به بیمار چند روز آنتی بیوتیک خوراکی داده می شود. معمولاً توصیه می شود كه پس از عمل تا چند روز از كمپرس سرد استفاده شود و بیمار سرش را بالا نگه دارد که این اقدامات به كنترل تورم و كبودی محل عمل كمك زیادی می كند. معمولاً تورم و كبودی پس از یك هفته به حداكثر می رسد و ظرف 2 تا 4 هفته برطرف می گردد. بخیه ها معمولاً 7-5 روز پس از عمل برداشته می شود.

پوست نیوز: لطفا در مورد عوارض عمل نیز برایمان توضیح دهید.این عمل چه عوارضی می تواند داشته باشد؟
دکتر قاسم رحمت پور، متخصص پوست در ساری: این عمل اگر توسط پزشک مجرب انجام گردد عوارض بخصوصی ندارد، ولی بهر حال درد، تورم، کبودی، عفونت و کشیدگی پلک ها از عوارض احتمالی عمل می باشند. همچنین عوارض گذرایی از دوبینی، تاری دید و خشکی چشم ها ممکن می باشد.

دکتر قاسم رحمت پور

دکتر قاسم رحمت پور
متخصص پوست، مو و زیبایی

ساری : درمانگاه فوق تخصصی طوبی - 3249900 -0151
ساری : بیمارستان بوعلی سینا - 16-2233010-0151
تلفن منشی - 09117541500
مشاوره جهت کاشت مو - 09117793008

نوشتن دیدگاه