خواندن 4497 دفعه

مراقبت از پوست چرب - دکتر الهه لطفی

درصد قابل توجهی از افراد با مشکلات ترشح بیش از حد نرمال چربی پوست صورتشان درگیر هستند. این افراد، گاهی اشتباهاتی میکنند که صدمات جبران ناپذیری به زیبایی شان وارد می شود. از این رو توصیه اکید این است که اطلاعات صحیح مراقبت از انواع پوست ، از یک متخصص پوست، دریافت شود

تا بتوانیم بحران جوش های دوران جوانی و پوست چرب را به درست ترین روش ممکن پشت سر بگذاریم.

در راستای همین هدف، وب سایت پوست نیوز، گفتگویی با خانم دکتر الهه لطفی، متخصص پوست و مو داشتند و از ایشان درباره چگونگی مراقبت از پوست های چرب و رفتار با جوش های صورت داشت.

ما از سخنان خانم دکتر لطفی، بسیار استفاده کردیم. لذا از شما دعوت میکنیم، صحبت های ایشان را در ادامه مطالعه بفرمایید:

پوست نیوز: سرکارخانم دکتر لطفی ضمن تشکر از وقتی که در اختیار کاربران پوست نیوز قرار میدهید، لطفا توضیح بفرمایید چگونه باید با یک پوست چرب رفتار کرد؟

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در تهران: روش های مراقبت از پوست برای هرفرد متفاوت است وهر بیمار نسخه خاص مربوط به خود را دارد. شاید روزی دو بار شستشوی صورت برای بیماری بسیار مفید باشد و برای بیمار دیگرشستشو با فقط روزانه یک بار توصیه شود. ممکن است از بیماری در خواست شود با شوینده های خیلی قوی صورت خود را بشوید و یا اینکه درخواست پاک کردن صورت با دستمال مرطوب و شوینده های ضعیف تر را از بیمار داشته باشیم.
ولی درکل باید به بیماران مستعد آکنه گفت که باید از مصرف محصولاتی که پایه چربی بالایی دارد پرهیز کنند چرا که امروزه آکنه های ایجاد شده ناشی از استفاده لوازم آرایشی و میکاپ زیاد دیده میشود. این نوع جوشها، آکنه هایی هستند که با اصلاح نوع پ محصول مصرفی براحتی برطرف خواهند شد و در اکثر مواقع نیاز به کار دیگری ندارد
دیده شده که بیمار یک نوع کرم پودر گریم را برای پوشاندن آکنه های خود استفاده میکند. این کرم پودر آکنه ها را بدترخواهد کرد. اگرشخص فقط یک ماه مصرف آن نوع خاص کرم پودر را قطع کند، خواهد دید که هیچ احتیاجی به مصرف آن کرم پودر ندارد و نتیجه معجزه آسایی را در پی خواهد داشت.
در انتخاب نوع محصول مصرفی خود حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنند. پزشک متخصص پوست نوع پوست بیمار را تشخیص میدهد و بر این اساس محصولی معرفی میکند.

توصیه بسیار مهم  مراقبت از پوست چرب دکتر لطفی به کاربران عزیز :

بهترین کار این است که تمام افراد یک بار برای اطلاع از انتخاب نوع ضد آفتاب، کرم پودر و نوع محصول شوینده خود به پزشک متخصص پوست مراجعه کنند و آن محصول را برای همیشه با خیال راحت استفاده کنند.

پوست نیوز :خانم دکتر ایجاد آکنه تا چه زمانی و چه سنی در افراد ادامه دارد ؟

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در تهران: ایجاد آکنه از جوانی شروع میشود. 80% افراد تا سن 25 سالگی با آکنه مواجه هستند و پس از آن بطور جدی این مشکل برطرف میشود.حدود 5% تا 30 سالگی با آکنه مواجه خواهند بود.1% از افراد ممکن است تا 50 سالگی با آکنه مواجه باشند.ولی در رنج معمول جامعه، افراد تا 25 سالگی از شر آکنه خلاص خواهند شد.

پوست نیوز: در درمان آکنه، جه چیزی بیشترین اهمیت را دارد؟

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در تهران: تنها مطلبی که در درمان آکنه برای ما مهم است این است که در سیر حاد بیماری از به وجود آمدن اسکار آکنه (جای جوش) جلوگیری شود. خیلی از خانواده ها بر این باورند که آکنه سیری دارد که خود به خود طی میشود در صورتی که درمان اسکارها چه از لحاظ هزینه ای و چه از نظر اذیت های روحی و جسمی بیمار بسیار پیچیده و سخت است.
پس وقتی میشود از به وجود آمدن اسکار آکنه جلوگیری کرد این کار را سریع انجام دهیم تا نیازی به درمان های پیشرفته نباشد.
با سپاس از خانم دکتر الهه لطفی که وقت گرانبهایشان را در اختیار ما قرار دادند.

دکتر الهه لطفی

دکتر الهه لطفی
متخصص پوست، مو و زیبایی

تهران – خیابان ولیعصر – خیابان فتحی شقاقی – نرسیده به میدان سلماس – روبروی داروخانه باران – پلاک 107
88010382 - 88010354 - 021

نوشتن دیدگاه