چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 08:42
خواندن 4590 دفعه

تعریف اینفلوئنسر مارکتینگ

امروزه تمامی بازرگانان و تاجران و صاحبان کالا به ارزش و اهمیت استفاده از شبکه های اجتماعی و ابزارهای آنلاین برای بازاریابی و ارتباط با مشتریان به صورت غیر مستقیم پی برده اند، حدود 60 درصد از شرکت ها و سازمان ها، بودجه مربوط به استراتژی بازاریابی و تبلیغات از طریق افراد معروف در شبکه های اجتماعی را افزایش داده اند . خیلی از شرکت ها نیز برای نخستین بار است که از این استراتژی استفاده می کنند. حتی بعضی از سازمان ها ، نیروهایی را برای اداره این بخش از کسب و کار خود استخدام کرده اند.این افراد مشهور که از آنها با عنوان تاثیرگذاران یا اینفلوئینسرهای حوزه شبکه های اجتماعی یاد می شود در واقع رابطی مستقیم بین برندها و مصرف کنندگان هستند.آنها فهمیده اند که با دنیای مجازی می توانند کاربران را تشویق کنند تا راجب محصولاتشان صحبت کنند و آن را به سایر افراد معرفی کنند. اینفلوئنسرها به یکی از روش های موفق بازاریابی در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.
اینفلوئنسرها افرادی هستند که می توانند در خصوص محصولاتی که دیگران خرید کرده اند تاثیر و کنترل داشته باشند. این تاثیرگذاری می تواند به خاطر شهرت ، تخصص و یا محبوبیت فرد باشد، در این صورت  هر فردی می تواند به صورت بالقوه یک اینفلوئنسر باشد.
وبلاگ نویسان به دلیل قابل اعتماد بودن و محبوبیتشان در برابر دنبال کنندگان به اینفلوئنسرهای مهمی در فضای مجازی تبدیل شده اند و دنبال کنندگان وفاداری دارند، و کمپانی ها و شرکت ها از طریق این افراد می توانند  به طور غیر مستقیم بدبینی و شک و تردیدی که راجب به محصول و یا برندشان به وجود آمده را از بین ببرند

نوشتن دیدگاه