شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 12:30
خواندن 2653 دفعه

لیزر پاک کردن خالکوبی

انجام خالکوبی و تاتو طرفداران فراوانی دارد،به طوری که این امر تبدیل به امری کاملا متداول شده است .انگیزه های انجام خالکوبی و تاتو متفاوت است ، در اکثر مواقع دیده شده شخص در کوتاهترین زمان حتی همان روز خالکوبی از انجام اینکار پشیمان شده و در صدد پاک کردن آن بر میاید و وجود خالکوبی بصورت معضلی روحی و روانی برای شخص تبدیل میگردد .
روش‌های جدید رفع تاتو با لیزر می‌توان با کم‌ترین عوارض جانبی، اقدام به از بین بردن و رفع خالکوبی کرد، بدون اینکه جای تاتو باقی بماند. این روش پاک کردن خالکوبی بدین صورت می باشد که لیزرها با پرتو نور پر توان رنگدانه خالکوبی را تجزیه می‌کنند.
روش پاک سازی خالکوبی با لیزر برای هر بیمار تفاوت دارد و به سن، اندازه و نوع خالکوبی بستگی دارد. رنگ پوست بیمار و همچنین عمقی که رنگدانه خالکوبی گسترش پیدا کرده نیز بر روش رفع تاتو تاثیرگذار است.
پاک کردن تاتوبا لیزر شامل قرار دادن یک هندپیس در مجاورت سطح پوست و فعال کردن نور لیزر است.
خالکوبی های کوچک‌تر به پالس‌های کمتری نیاز دارند، اما خالکوبی های بزرگتر به پالس‌های بیشتری نیاز دارند. در هر دو صورت، خالکوبی ها نیازمند چندین روش درمانی و چندین جلسه درمانی هستند. پس از هر جلسه درمانی، خالکوبی کم رنگ ترمی شود.
بیماران به هیچ داروی بیهوشی نیاز ندارند. با این حال، بسته به محل خالکوبی و توانایی بیمار در تحمل درد، پزشک نوعی داروی بیحسی (مثل کرم بیحسی موضعی یا تزریقات بیحسی موضعی) را مورد استفاده قرار می‌دهد.

انواع لیزهایی پاک کردن تاتو :

1-  لیزر  Q-Switched ND:YAG
2-  لیزر فراکشنالCO2
3-  لیزر  Q-Switched Rubby

چه افرادی تاتوی آنان را باید با احتیاط انجام داد:

- اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد
- کسانی که خود را برنزه کرده باشند .
- افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست )
- افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال های مشکوک سرطان در بدن
- افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو
- افراد دچار بیماری روحی ، روانی ( سایکوز )
- افرادیکه نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید

عوارض

اغلب بیماران پس از لیزردرمانی کمی قرمزی ورم و کبودی جزئی پوست را تجربه می‌کنند. این عوارض جانبی موقتی هستند و پوست به صورت کامل بهبود پیدا می‌کند. ما دستورالعمل‌های مراقبتی پس از درمان را برای بیماران خود عرضه می‌کنیم تا به آن‌ها کمک کنیم که بهبودی پوست خود را پس از درمان مدیریت کنند.

نوشتن دیدگاه