خواندن 11432 دفعه

مرکز تخصصی لیزر نوین دیدگان

کلینیک لیزر نوین دیدگان  اولین مراکز لیزر تهران است که فعالیت خود را از سال 1377 اغاز کرده است.
حضور اساتیدی چون آقای دکتر میر شمس، دکتر شهیدی، دکتر طوسی، دکتر ملک زاد، خانم دکتر جبرییلی و سایر اساتید در حوزه پوست و مو، رونق خاصی به این کلینیک بخشیده است.
 آقای دکتر سواد کوهی مدیریت گروه پوست و سر کار خانم ادیب مدیرت داخلی مرکز لیزر نوین دیدگان را بعهده دارند. تجهیزات کامل و به روز این کلینیک و فضای زیادی که در این مرکز وجود دارد حس آرامش خوبی به مراجعین میدهد.
به جرات می توان گفت تجهیزاتی که در این مرکز وجود دارد، در هیچ جای کشور در کنار هم جمع نشده است. جدید ترین دستگاههای پیشرفته لیزر در این مرکز وجود دارد.
برای هر یک از اعمال لیزر، دستگاه مخصوصی وجود دارد که اثربخشی کار را بسیار بالا می برد. استفاده از آخرین دستاوردهای دانش و تکنولوژی و همچنین حضور پزشکان متخصص و با تجربه، مرکز لیزر نوین دیدگان را از سایر کلینیک های این حوزه متمایز ساخته است.
سرکار خانم دکتر جبرئیلی که از استادان بخش پوست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند، از جمله پزشکان به نام و متبحر مرکز لیزر نوین دیدگان می باشند که توضیحاتی کامل درباره این مرکز و تجهیزات پیشرفته آن و کاربرد آنها دادند.

لیزر الکساندریت

در مرکز لیزر نوین دیدگان، دو نوع متفاوت از این دستگاه وجود دارد. یکی از این دستگاهها سیستم کولینگ  یا سرد کردن پوست بیمار را دارد و دیگری این سیستم را ندارد و از یک دستگاه جانبی در کنار این لیزر استفاده می شود.
لیزر الکساندریت برای برطرف کردن مو های زاِئد استفاده می شود و بهترین تاثیر را برای افرادی دارد که موهای قطور و تیره با رنگ پوست روشن دارند و در افراد با پوست تیره دستگاه الکساندریت با درجه های پایین تر مورد استفاده قرار میگیرد.
کاربرد این نوع لیزر در ناحیه زیر بغل و ژنیتال هیچگونه عوارضی ندارد . این نکته از این جهت بیان شد که برخی از افراد به اشتباه فکر میکنند که انجام لیزر برای رفع موهای زائد، در نواحی خاصی مانند زیر بغل و بیکینی، موجب سرطان خواهد شد. حال آنکه این موضوع تنها یک باور غلط هست که به دلیل کمبود آگاهی بیان می شود.  البته انجام عمل لیزر برای رفع موهای زائد، گاهی در افراد ایجاد واکنش می کند و ممکن است فرد دچار التهابات غدد لنفاوی شود.

لیزر دیود

دستگاه لیزر دیود با سیستم دیود کار می کند. نام این دستگاه، فکتوس است که این قابلیت را دارد که وقتی هند پیس روی پوست بیمار قرار می گیرد، با توجه به رنگ پوست و موی بیمار و همچنین قطر موی ناحیه، به صورت اتوماتیک درجه دستگاه را برای انجام لیزر تنظیم نماید. تنظیم اتومات درجه دستگاه، این اطمینان را به بیمار می دهد که بعد از انجام لیزر دچار هیچگونه عارضه ای نخواهد شد

دستگاه استار فوس

این دستگاه سه هندپیس دارد و برای چند نوع درمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای لیزر موهای نازک و کرکی، برای جوانسازی و برطرف کردن ضایعات پوستی و لک و همچنین برای برطرف کردن استریا یا خط های شکمی که بعد از حاملگی به وجود آمده از این لیزر استفاده می کنیم.

لیزر استار فوس

دستگاه پر کاربرد دیگری که در این مرکز وجود دارد و با بهره گیری از تکنیک پیشرفته بهترین درمان برای ضایعات پیگمانته یا انواع لک ها می باشد لیزر استارفوس نام دارد. این دستگاه برای برطرف کردن تاتو،کک و مک ،و لک های حاملگی استفاده می شود. البته در درمان این موارد اولین خط درمانی، درمان دارویی می باشد  ولی اگر بیماری مقاوم به درمان بود از این نوع لیزر استفاده می کنیم.
این لیزر در برطرف کردن ماه گرفتگی و لک های خونی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

اتاق اسکن پوست و عکاسی

بخش اتاق عکاسی در این کلینیک وجود دارد که از تمام مراجعین، قبل و بعد از انجام خدمات درمانی، عکس تهیه می شود تا بیماران با دیدن این عکس ها در جریان روند بهبود و درمان خود قرار بگیرند.

این مرکز در چهار واحد مجزا خدمات خود را به مراجعین محترم ارائه می دهد.

نوشتن دیدگاه