خواندن 14130 دفعه

کلینیک تخصصی پوست و موی دکتر دولتی

کلینیک تخصصی پوست و موی دکتر دولتی یکی از کلینیکهای پر طرفدار در تهران می باشد که مدیریت قوی، تجربه پزشکان متبحر و تجهیزات پیشرفته، از دلایل موفقیت این کلینیک می باشد. از این رو بر آن شدیم تا سری به این کلینیک تخصصی بزنیم و از نزدیک با خدمات آن آشنا شویم. آقای دکتر علیرضا فیروز، معاون محترم کلینیک، توضیحاتی در این باره ارائه فرمودند.

معرفی کلینیک:

کلینیک تخصصی پوست و موی دکتر دولتی، اولین کلینیکی است که در سال 1379 از وزارت بهداشت بعنوان کلینیک تخصصی پوست و مو مجوز دریافت کرد و از آن زمان تا کنون فعالیت وسیعی در انواع زمینه های پوست، مو و زیبایی داشته است. این کلینیک پیشرفته در 4 طبقه واقع شده است. در حال حاضر 13 متخصص پوست، 2 جراح پلاستیک، 2 متخصص داخلی و ایمونولوژی و یک متخصص بیهوشی با این کلینیک همکاری دارند.

معرفی بخشهای مختلف این کلینیک: یکی از طبقات این مرکز تخصصی، مربوط به لیزر است که تجهیزات پیشرفته لیزر در آن قرار دارد. طبقه ی دیگر این مرکز، مربوط به ویزیت بیماران توسط پزشک و انجام اعمال جراحی سرپایی است. طبقه ی دیگر نیز مربوط به اعمال جراحی بزرگ می باشد مانند کاشت مو، لیپو ساکشن و لیپو فیلینگ . در طبقه دیگر نیز سالن کنفرانس و تجهیزات فتوتراپی قرار دارد.

اتاق عمل

تجهیزات بخش لیزر:

تجهیزات لیزر این مرکز شامل دستگاه لیزر موهای زائد، فراکشنال، لیزر از بین بردن ضایعات عروقی، جوانسازی صورت، میکرودرم ابریژن، دستگاه شاک ویو برای بدن و سلولیت، فراکشنال کیو سوئیچ برای از بین بردن لک ها می باشد.

فعالیتهای آموزشی و پژوهشی:

یکی از ویژگیهای این کلینیک فعالیتهای آموزشی و پژوهشی می باشد که این کار به دلیل علاقه آقای دکتر دولتی به بحث دانش و پژوهش می باشد. آقای دکتر دولتی اولین مرکز تحقیقاتی پوست و مو را در ایران، در حدود 20 سال قبل پایه گذاری کردند. از این رو آقای دکتر دولتی در این کلینیک تخصصی نیز، علاوه بر انجام خدمات پوست، مو و زیبایی، محیطی را فراهم نمودند تا فعالیتهای پژوهشی و آموزشی نیز در این زمینه انجام شود و تا کنون مقالات متعددی در زمینه پوست و مو چاپ شده است.

رویکردهای آموزش:

در آموزش نیز دو رویکرد در نظر گرفته شده است. یکی آموزش عموم مردم که از طریق بروشورهای آموزشی و از طریق مطالب وب سایت به عموم مردم اطلاع رسانی می شود. زمینه اطلاع رسانی و آموزشهای عمومی، بیماریهای شایع پوستی و عملهای زیبایی شایع حوزه پوست و مو می باشد. در راستای تحقق این رسالت، امکان پاسخگویی به سوالات مردم نیز در وب سایت بطور رایگان فراهم شده است. رویکرد دوم آموزش در این مرکز، آموزش متخصصین است که علاوه بر متخصصان داخلی، متخصصین پوست خارج از کشور، نیز از آن استفاده می کنند. انجمن بین المللی پوست (International society of dermatology) یک برنامه آموزشی به نام mentorship program دارد که متخصصین پوست جهان را از جاهای مختلف دنیا حمایت می کند که نزد افراد باتجربه، دوره های آموزشی یک تا سه ماهه را بگذرانند. آقای دکتر دولتی و آقای دکتر فیروز بعنوان منتور در این انجمن پذیرفته شده اند و تا کنون از کشورهایی مانند هند، اتیوپی، یمن، عمان و برخی کشورهای دیگر، متخصصین جوانشان را برای آموزش  و کسب تجربه به این مرکز در کنار مرکز تحقیقات پوست و جذام فرستاده اند. این افراد دوره های تخصصی بیماریهای پوست و دوره های مربوط به زیبایی را در این مرکز و مرکز تحقیقات پوست و جذام، می گذرانند.

درباره دکتر دولتی:

دکتر یحیی دولتی در سال 1959 موفق به اخذ دکترای داروسازی و در سال1966 موفق به اخذ دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند. دکتر دولتی در ژانویه سال 1968 جهت گذراندن تحصیلات تکمیلی به ایالات متحده سفر کرند و دوره تخصصی و فوق تخصصی خود را در درماتولوژی و درماتوپاتولوژی در دانشگاه  Hahnemann واقع در فیلادلفیا به پایان رساندند.
دکتر دولتی در سال 1972 به ایران بازگشتند و به طبابت و تدریس در زمینه درماتولوژی پرداختند و در راستای ترویج فرهنگ کار گروهی در زمینه پزشکی این کلینیک را تأسیس کردند.
در حال حاضر دکتر دولتی رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند .  این مرکز اولین مرکز تخصصی پوست در کشور میباشد که توسط دکتر دولتی تاسیس و تا به حال توسط ایشان اداره شده است و پیشرفتهای چشمگیری نموده است . دکتر دولتی به مدت ده سال سه دوره گذشته رئیس انجمن متخصصین پوست بوده است.

خدمات قابل ارائه در کلینیک دکتر دولتی 

بيماريهای پوست و مو

•    تشخیص و درمان انواع بیماریهای پوست و مو وناخن توسط 14 متخصص پوست
•    انجام خدمات لیزری نظیر لیزر موهای زائدوعروق سطحی ولک وچین و چروک وجوانسازی
•    مشاوره وعمل جراحی های پلاستیک وترمیمی توسط 2 نفر متخصص جراحی پلاستیک
•    مشاوره ودرمان بیماریهای داخلی ومتابولیسم توسط یک متخصص غدد
•    مشاوره ودرمان بیماریهای داخلی توسط یک نفر متخصص داخلی
•    عمل پیوند مو توسط سه نفر از متخصصین پوست ومو

زیبايي پوست

•    پاکسازی پوست با پلینگ ویا دستگاه میکرودرم
•     تزریق مواد پرکننده استاندارد برای حجم دهی صورت ،لب و اصلاح چین و چروک پوست
•    لایپوفیلینگ(تزریق چربی از خود بیمارجهت ترمیم چین و چروکهای صورت )
•    لیپوساکشن حهت اصلاح چاقی موضعی
•    تزریق بوتاکس از انواع استاندارد

جراحی

اعمال جراحي تخصصي پوست که توسط متخصصین پوست مجرب در کلینیک پوست دکتر دولتی انجام می شود شامل موارد زیر می باشد.
•    برداشت خال
•    پانچ بیوپسی
•    کورتاژ
•    الکتروسرجری
•    کرایوتراپي
•    فتوتراپی
•    جراحي ترميمي
•    جراحي ترميم مو
•    پيلينگ شيميايی                              
•    بلفاروپلاستي (جراحي زیبایی پلك)
•     رینوپلاستی (عمل جراحی زیبایی بینی)
•    عمل های جراحي زيبايي كوچك
•    لیپوفیلینگ (تزریق چربی)
•     تزريق مواد پر كننده (از انواع مختلف)  

پزشکان مرکز:

پزشکان متخصص پوست: دکتر یحیی دولتی، دکتر علیرضا فیروز، دکتر مرتضی فهیمی، دکتر مهران حیدری سراج، دکتر مهدی لطفی، دکتر الهام ابن احمدی، دکتر فیروزه دادور، دکتر فریده مجتهد، دکتر مجید شهدی، دکتر نادر زرین پور، دکتر پدرام مهریان، دکتر محمد شیزر پور، دکتر محمدرضا برزگر، دکتر کامران کاوه
متخصص جراح پلاستیک و زیبایی: دکتر علی میرفخرایی، دکتر محمد احمدی مقدم
متخصص داخلی، فوق تخصص غدد: محمدرضا آقایی میبدی
متخصص بیهوشی: دکتر امیرحسین لطفی
متخصص تغذیه: یکتا دولتی 

آشنایی بیشتر با بخش لیزر:

دستگاه کیوسوئیچ و اربیوم برای از بین لکهای پوستی و همچنین برای جوانسازی پوست استفاده می شود.
دستگاه RF و RF فراکشنال برای جوانسازی استفاده می شود که در آن از سیستم رادیو فرکانسی استفاده می شود. 
دستگاه الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد و ضایعات عروقی. معمولا بین 4 تا 8 جلسه برای از بین بردن موهای زائد لازم است. لازم به ذکر است لیزر موهای زائد نه همیشگی است نه کامل ولی برای مدتی موهای زائد بسیار کم می شود. لیزر یادآوری میخواهد و مدت زمان لازم برای تکرار بستگی به فرد و موضع لیزر شده دارد. برای فردی ممکن است بعد از یک سال تکرار لازم باشد و برای فرد دیگر، بعد از 3 سال.
 دستگاه CO2  فراکشنال یا میکرودرم ابریژن که برای پاکسازی و لایه برداری سطحی پوست، جوانسازی و از بین بردن اسکار آکنه استفاده می شود. این دستگاه همچنین برای شفاف شدن پوست، از بین بردن جوشهای زیر پوستی و غیره استفاده می شود. با این کار سلولهای مرده پوست پاک می شوند.
 اسکن پوست، قبل و بعد از انجام هر مرحله انجام می شود. این دستگاه تعداد جای جوش، تعداد منافذ پوست، خالها و چین و چروک های پوست را بطور واضح مشخص میکند تا بیمار بتواند تفاوت پوستش را قبل و بعد از انجام هر یک از اعمال لیزر زیبایی ببیند.
 دستگاه IPL که قبلا برای جوانسازی، لکه های صورت از بین بردن موهای زائد استفاده می شد ولی هم اکنون با ورود دستگاه های جدید، از این تجهیزات استفاده نمی شود.

  آدرس: تهران، خيابان ولی عصر، نرسيده به ميرداماد، كوچه شهيد دامن افشار، پلاک 40

تلفن: 88206570 (021)

نوشتن دیدگاه