شنبه, 20 خرداد 1396 ساعت 09:27
خواندن 2157 دفعه

رفع خشکی پوست سر

شامپو مرطوب‌کننده

شوینده هایی را برای موهای خود انتخاب کنید و مطمئن شوید که شامپو مرطوب‌کننده، مو و پوست سر شمارا از خشک شدن بیشتر محافظت می‌کند.استفاده از شامپوهای ملایم بسیار مهم است.همچنین شستن موهای شامپو زده،با آب داغ خشکی آن را تشدید می‌کند.

دوری از محصولات حالت دهنده

محصولاتی که شامل عطرو الکل است ممکن است باعث خشکی پوست سر شود.این مهم است که استفاده از محصولات حالت دهنده مو را به حداقل کاهش دهید.استفاده از ژل مو، موس مو، اسپری های مو و …موجب خشک کردن پوست سر شما در دراز مدت خواهد شد. در واقع،قراردادن موهایتان در معرض گرما (به عنوان مثال، هنگام استفاده از سشوار)می تواند موها و پوست سر شما را خشک کند.

استفاده از روغن

درمان با چربی،تأثیر معجزه‌آسایی برای خشکی پوست سر دارد.روغن نارگیل که به‌راحتی نیز در دسترس است،یک مرطوب‌کننده شناخته‌شده می‌باشد.روغن نارگیل گرم را بر روی پوست سرخود به‌آرامی ماساژ دهید تا روغن کاملاً جذب شود. این عمل آب‌رسانی پوست را افزایش داده و خشکی پوست سر و پوسته‌پوسته شدن آن را تسکین می‌دهد.همچنین، شما می‌توانید از روغن‌زیتون استفاده کنید. روغن‌زیتون دارای اثر مرطوب‌کنندگی فوق‌العاده است. بعد از استفاده از این روغن‌ها، پوست سرخود را به‌طور کامل با یک شامپوی ملایم بشویید.

لایه برداری پوست سر

یکی از بهترین روشهای درمان خشکی و پوسته پوسته شدن پوست سر،لایه برداری آن است.
برای این کار دانه‌های شکر قهوه‌ای را به روغن‌زیتون اضافه کرده و پوست سرخود را با آن ماساژ داده و سپس مطابق معمول با شامپو بشویید.این کار پوسته‌های خشک را از بین برده و همچنین به تحریک غدد چربی کمک می‌کند.

نوشتن دیدگاه