یکشنبه, 29 بهمن 1396 ساعت 12:10
خواندن 1978 دفعه

داستانی از طلای بیایان برای ترمیم موهای آسیب دیده

حتما بارها و بارها از فواید روغن آرگان برای پوست و بخصوص برای مو خوانده اید و شنیده اید.
امروز می خواهیم داستان روغن آرگان را برایتان بگوییم. هرچه شناخت بیشتری از آرگان داشته باشید، بهتر میتوانید روغن آرگان خوب و ناخالص را از هم تشخیص دهید.

درخت آرگان در مراکش می روید و معمولا 120 سال عمر میکند. این درخت از سی سالگی به بعد میوه میدهد. از زمانهای قدیم، زنهای محلی از روغن دانه های درخت آرگان به سر و صورتشان میزدندبعدها متوجه شدند زنانی که از این روغن به پوست صورتشان و به موهایشان میزنند، پوستی جوان و شاداب دارند و از نظر ظاهر چهره، دیرتر پیر می شوند. همچنین موهایی پرپشت و سالم و خوش حالت دارند. 

درخت آرگان سخت پرورش پیدا میکند و روغن آن هم سخت بدست می آید. درخت آرگان پر از تیغ است و عملا انسانها نمیتوانند از این درخت بالا بروند و محصول بچینند. لذا از بزا برای بدست آوردن محصول استفاده میکنند. به دلیل راز زیبایی که در این روغن اعجاب انگیز نهفته است، در مراکش به آن طلای بیابان یا طلای مایع می گویند. از آنجاییکه این روغن بسیار سخت بدست می آید، بسیار گران است و می توان گفت پیدا کردن روغن آرگان خالص در بازار امری محال است.

Poostnewsargan Oil Tree1

در محصولاتی که ادعای وجود روغن آرگان را دارند تنها درصدی از این ماده استفاده شده است. در برخی از برندها درصد بیشتری روغن آرگان خالص استفاده شده و در برخی کمتر. قیمت آنهایی که روغن آرگان خالص بیشتری در آنها وجود دارد، مسلما بیشتر است.

روغن آرگان برای افرادی که موهای آسیب دیده با رنگ و دکلره دارند بسیار مفید است و ساقه موها را ترمیم میکند. موها را شفاف و ترمیم میکند و وز موها را میگیرد.

poostnews argan oil3

اما چگونه از روغن آرگان استفاده کنیم؟
روغن آرگان را باید هفته ای دو یا سه بار قبل از حمام بر روی پوست سر بریزیم و خوب ماساژ دهیم. سپس ساقه موها را به آن آغشته کنیم. حداقل بیست دقیقه بر روی موها بماند و در این مدت هرچه بیشتر ماساژ دهیم، به جذب آن بیشتر کمک میکنیم.
در مطلب بعدی چند روغن آرگان موجود در بازار را به شما معرفی می کنیم....

نوشتن دیدگاه