پنج شنبه, 02 خرداد 1392 ساعت 13:28
خواندن 19375 دفعه

درباره باور غلط "كاهش موهای زائد با روغن مورچه "بيشتر بدانيد

در بروشور استفاده از روغن مورچه که امروزه در بسیاری از عطاری ها وبرخی از  فروشگاه های محصولات بهداشتی به راحتی یافت می شود، آمده:
‹‹ماساژ روغن مورچه بر پوست عاری از مو که موهای آن از ریشه در آمده موجب توقف رشد موهای زائد و رفع همیشگی آنها می شود. تنها کافی است به مدت 5 تا 6 روز این روغن را سه بار در روز بر پوست تان ماساژ دهید تا شاهد اثرات معجزه آسای آن باشید.››
بسیاری از ما همین جملات را ممکن است  در آرایشگاه ها و سالن های اپیلاسیون از زبان مردم یا مسئولان آرایشگاه می شنویم و وسوسه می شویم با تهیه و تجربه روغن مورچه برای همیشه از شر موهای زائد که زیبایی و آراستگی ما را دستخوش تغییر قرار می دهند، راحت شویم. اگر شما هم در گروه افرادی هستید که تحت تاثیر تبلیغات تصور می کنید با روغن مورچه می توانید از شر موهای زائد خود راحت شوید به توصیه ها و نکته های دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی درباره روغن مورچه و کاربرد آن توجه کنید.

درمان موهای زائد با روغن مورچه ممکن نیست

در منابع طب سنتی مانند تحفه حکیم مومن تبریزی و مخزن الادویه خراسانی که قدمت 200 ساله دارند درباره روغن مورچه و خواص متنوع آن برای درمان بیماری ها مطالبی ذکر شده است. در بخشی از این منابع به دو نوع روغن مورچه و خواص درمانی کم نظیر آن اشاره شده که یکی از آنها از روغن گیری مورچه در روغن گیاه زنبق و خیری و دیگری از روغن گیری مورچه در روغن زیتون به دست می آید. اما در این منابع درباره کاربرد این نوع از روغن مورچه برای از بین بردن موهای زائد اشاره ای نشده که آیا استفاده از این روغن که این روزها علاوه بر عطاری ها به شکل صنعتی و در بسته بندی های شکیل در فروشگاه های داخلی و خارجی به منظور از بین برنده موهای زائد به مردم ارائه می شود، چقدر می تواند در این زمینه موثر باشد.جای سوال دارد ؟!

متخصصین پوست در این زمینه چه می گویند:

دکتر ایازی متخصص پوست  در این زمینه اشاره کرده است که اصولا تماس هر گونه فر اورده با عنوانین مختف "روغن حیوانات مختلف مانند کوسه،مورچه ،شتر مرغ و...."در صورتیکه مجوز های وزارت بهداشت را در زمینه ادعای مورد اشاره نداشته باشند معتبر نبوده و نه تنها سودی ندارد بلکه باعث ایجاد حساسیت ها وضایعات پوستی مختلفی می گردد.شاید در برخی از کتب علمی به این گونه روغن ها در صورت تایید مراجع ذیصلاح تنها در حد یک نرم کننده ساده اشاره شده باشد. اما هرگونه ادعای خاصیت کاهش موهای زائد کذب محض بوده و هیچ اعتبار علمی ندارد .

دیدگاه‌ها  

0 # پری 1396-12-15 09:41
جالبه
من تو طب نوین خوندم این رازیانه و اینا هیچ تاثیری نداره و برای بالا بودن هورمون مردانه حتما باید بری دکتر
اونام بهت داروی شیمیایی بدن و تاثیر که نداشته باشه هیچ...بعد از یه مدت کل بدنتو نابود کنه
منم گوش ندادم و رازیانه و نعنا و روغن رازیانه استفاده کردم...صورتم شدیدا پرمو بود تا حدی که موهای خیلی ضخیم مردونه داشت ولی الان کاملا درمان شده:)
نمیدونم چرا دکترا با طب سنتی مخالفن:|
پاسخ دادن
0 # مهتاب 1396-11-16 15:56
سلام خاهش دکترای نوین درمورد روغن های گیاهی و حیوانی نظر ندن ما طب اسلامی داریم ک برای هردردی درمانی داره ن فقط جنبه بیزینس برای پزشکان
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه