چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396 ساعت 12:57
خواندن 1209 دفعه

آیا میکرودرم ابریژن برای من هم لازم است؟

شاید بارها و بارها شنیده باشید که دوستان یا اقوامتان برای انجام دادن میکرودرم، به کلینیکها یا مطب پزشکان پوست می روند و این سوال را از خودتان کرده باشید که آیا من هم به میکرودرم نیاز دارم؟ چه کسانی میکرودرم ابریژن می کنند؟ میکرودرم ابریژن برای رفع چه نوع مشکلات پوستی و کلا به چه هدفی انجام می شود؟ با مطالعه این مقاله به پاسخ تمام سوالات فوق، پی خواهید برد.
میکرودزم ابریژن نام دستگاهی است که برای تراشیدن سلولهای مرده سطح پوست استفاده می شود. این کار به این منظور انجام می شود تا سلولهای پوست صورت، دوباره بازسازی شوند و سلولهای جدید بسازند. با انجام این کارسلولهای پوستی جوان و تازه متولد می شوند که اثر آن بر روی پوست کاملا مشهود است.

میکرودرم ابریژن معمولا برای رفع مشکلات زیر انجام می شود:

1-جوان سازی پوست:

درمان چروکهای سطحی و ریز و کم عمق پوست با میکرودرم ابریژن انجام می شود. پس از چند جلسه تکرار میکرودرم ابریژن، پوست سفت تر و محکم تر می شود و قوام کلی پوست افزایش می یابد.

2-رفع لکه های پوستی:

لکه هایی که بر اثر آفتاب بوجود می آیند و معمولا در افراد مسن زیاد دیده می شود، با انجام میکرودرم ابریژن وضعیت بهتری پیدا می کنند. خانمهای باردار نیز در برخی از موارد دچار لکه های پوستی می شوند. انجام میکرودرم ابریژن میتواند درمان مکملی برای درمانها دیگر که پزشک به آنها تجویز کرده (مانند استفاده از کرمهای لکه بر و روشن کننده) به روند بهبود بیماری کمک می کند.

3-رفع جای جوش:

فرورفتگی ها و برجستگیهای کم ضخامتی که بر اثر جای جوش بر روی سطح پوست پدیدار می شوند، با انجام میکرودرم ابریژن بهبود می یابد. البته این نتیجه مستلزم تکرار این عمل است. تشخیص تعداد دفعات لازم به عهده پزشک می باشد.

4- کوچک کردن منافذ باز صورت:

منافذ باز صورت یکی از مشکلات شایعی است که در بسیاری از افراد دیده می شود. میکرودرم ابریژن به دلیل بافت سازی جدید در پوست موجب کوچکتر شدن منافذ پوستی می شود. لازم به ذکر است نتیجه مطلوب در اثر تکرار آن مشخص می شود.

5- از بین بردن جوش های سرسیاه و تمیز کردن پوست:

برخی از افراد مستعد بروز جوشهای سرسیاه بر روی پوستشات هستند. این افراد می توانند با انجام میکرودرم ابریژن، به بهبود آن کمک شاایانی کنند. میکرودرم ابریژن موجب شفاف سازی پوست می شود.

نکته مهم:

بعد از انجام میکرودرم ابریژن، پوست به شدت آسیب پذیر می شود. خصوصا اینکه در برابر آفتاب بسیار آسیب می بیند. از این رو بهتر است بعد از انجام میکرودرم ابریژن، حتی المقدور از آفتاب پرهیز شود و در معرض آفتاب قرار نگیرید. در صورتیکه مجبورید حتما به بیرون از منزل بروید به مقدار سخاوتمندانه ای از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه