یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 ساعت 12:57
خواندن 2057 دفعه

پوستی صاف و بدون آكنه

آکنه و جوش مشکلی است که افراد حتی در سنین میانسالی با آن مواجه هستند.  نوسانات هورمونی، استرس های محیطی و عصبی، تغذیه و مراقبت های پوستی نادرست از علل این اختلال هستند و باعث می شوند تا پوست سبوم بیشتری ترشح نماید. وقتی غدد سباسه مسدود می شوند سبوم ترشح شده نمی تواند آزادانه حرکت نمایند و در  منافذ مسدود پوست تجمع می یابد  و موجب ایجاد انواع جوش می شود.
این جوش ها روی پوست صورت، بازو، دکلته و روی شانه ها بوجود می آیند که نیاز به مراقبت و درمان دارند. بسته به میزان التهاب و شدت جوش درمانهای آن متفاوت است. در انواع شدید و ملتهب پوست نیاز به آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی مانند ترتینوئین دارد.برخی از محصولات برندهای آرایشی و بهداشتی در بازار وجود دارد که برای کمک به درمان و بهبود آکنه ارائه شده اند.  این محصولات به صورت تخصصی برای پیشگیری و بهبود انواع جوش و آکنه تولید شده است. 

شش گام برای داشتن پوستی بدون آکنه

پوستهای مستعد آکنه و  دارای آکنه به مراقبت های منظم و مداوم نیاز دارند و تا زمان بهبود کامل این مشکل باید کلیه مراحل مرتب انجام شود تا نتیجه مطلوب اخذ گردد.
 
1-    استفاده از یک شوینده مناسب

2-    استفاده از محصولات مراقبتی و درمانی مانند محصولات رول موضعی ضدجوش ، ژل قوی ضدجوش و محلوا ضدجوش

3-    استفاده از کرم مرطوب کننده فاقد چربی جهت متعادل نمودن چربی پوست

4-    پاکسازی پوست حداقل هفته ای یک بار با تونرها یا فوم های مخصوص پوستهای چرب. ژل های شستشوی صورت مخصوص پوستهای چرب و ماسک
پاک کننده عمقی نیز برای پاک کردن پوست بسیار مفید است.

5-    استفاده از محصولات آرایشی و پوشاننده مناسب:. این مرحله مخصوص خانمهایی است که به دلیل رفت و آمد اجتماعی مایل به پوشاندن وضعیت فعلی جوشهای خود هستند. خوشبختانه کرم های مرطوب کننده حاوی کرم پودر مخصوص پوستهای چرب در بازار وجود دارد.   
6-   استفاده از ضدآفتاب مناسب در طول دوره درمان. یادتان باشد ضدآفتاب را حتما متناسب با نوع پوست انتخاب کنید. و مصرف آن را در طول روز تمدید کنید.

نوشتن دیدگاه