خواندن 5170 دفعه

ممنوعیت های تزریق دیسپورت (بوتاکس) - دکتر فاطمه معین الدین

امروزه بسیاری از افراد از مزایای جوانسازی پوست توسط تزریق دیسپورت آگاه هستند و تمایل به انجام این کار دارند. اما قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی، خوب است با پزشک متخصص پوست مشورت داشته باشید که بدانید آیا شرایط فعلی شما برای انجام این کار مناسب است یا خیر.

از این رو گفتگویی داشتیم با خانم دکتر فاطمه معین الدین متخصص پوست مو از پزشکان نخبه متخصص پوست و مو کشور تا ممنوعیت های تزریق دیسپورت را برای خوانندگان پوست نیوز تشریح نمایند. خانم دکتر فاطمه معین الدین دوران پزشکی عمومی خود را در دانشگاه شهید بهشتی و دوره تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندند و با کسب رتبه ممتاز موفق به دریافت بورد تخصصی رشته درماتولوژی شدند و تا کنون مقالات زیادی را ارائه نمودند و سوابق درخشان علمی از خود به جا گذاشته اند. دکتر معین الدین از افتخارات کشور می باشند که وب سایت پوست نیوز افتخار گفتگو با ایشان را به خوانندگانش هدیه می دهد.

پوست نیوز: خانم دکتر معین الدین، ضمن تشکر از وقتی که برای ما گذاشتید، لطفا توضیح بفرمایید که چه افرادی مجاز به تزریق دیسپورت نیستند.

دکتر فاطمه معین الدین متخصص پوست و مو: در گذشته موارد ممنوعیت زیادی برای مصرف دیسپورت قائل بودند. ولی با تکمیل مطالعات درماتولوژی در این زمینه، در حال حاضر بسیاری از موارد ممنوعیت برداشته شد. بطور مثال، قبلا گفته میشد بهتراست در دوران بارداری، دیسپورت تزریق نشود و لی امروزه مطالعات نشان دادند که میزانی از دیسپورت که در زن حامله تزریق میشود و وارد سیستم بدن میشود بسیار اندک است و به جنین نمیرسد چون این مقدار معمولا کمتر از 200 واحد است. این مقدار انقدر کم است که نمیتواند باعث سقط یا مشکل برای جنین شود.

پوست نیوز: آیا موارد ممنوعیت دیگری هم بوده است که مطالعات جدید، آن را مجاز اعلام کرده است؟

دکتر فاطمه معین الدین، متخصص پوست و مو: از دیگر موارد ممنوعیت قبلی تزریق دیسپورت که هم اکنون مجاز است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- شیردهی.قبلا گفته میشد دیسپورت در شیر مادرترشح میشود ولی مطالعات اخیر نشان داد میزان ترشح دیسپورت در شیر بسیار بسیار اندک است و به بدن کودک نمیرسد. لذا ممنوعیتی ندارد.
2- بیماری های سیستم خود ایمنی. در فردی که بیماری اش در دوران خاموشی است تزریق دیسپورت معضلی ندارد.
3- بیماران دارای آشالازی. این بیماران شل شدن عضلات را دارند. در این بیمارانتزریق دیسپورت به مقدار 200 واحد و حتی تا 500 واحد هم ممنوعیتی ندارد .

پوست نیوز: خانم دکتر معین الدین، چه افرادی واقعا نباید دیسپورت تزریق کنند؟

دکتر فاطمه معین الدین، متخصص پوست و مو: افرادی که داروهایی مثل هیدروکسی کلروکین و جنتامایسین ها را استفاده میکنند بهتراست دیسپورت تزریق نکنند.

پوست نیوز: لطفا در مورد عوارض بعد از دیسپورت توضیح بفرمایید.

دکتر فاطمه معین الدین، متخصص پوست و مو: اگر تزریق دیسپورت توسط متخصص پوست انجام شود و از برندهای استاندارد که دیسپورت و نورونوکس هستند استفاده شود، عوارض نخواهد داشت. مگراینکه یا بیماراشتباه انتخاب شود و یا در موارد نادر که گذرا هستند.مثل سردرد که در چندروز اول کاملا طبیعی است بخصوص در افرادی که سابقه ی میگرن دارند و یا افتادگی پلک که بیشتر سنین خیلی بالا که پوست پلک خیلی شلی دارند اتفاق می افتد ولی معمولا خیلی ماندگار نیست و جای نگرانی ندارد نهایتا یک ماه.

پوست نیوز:برای جلوگیری ازعارضه افتادگی پلک چه کنیم؟

دکتر فاطمه معین الدین، متخصص پوست و مو: ازقطره های چشمی مثل قطره های نفازولین برای روزهای اول میتوان استفاده کرد و قطره چشمی آپراکلرودین که از ان هم یصورت دو بار در روز میتوان استفاده کرد .

دکتر فاطمه معین الدین

دکتر فاطمه معین الدین
متخصص پوست، مو و زیبایی

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بخشندگان
88197981 - 021

نوشتن دیدگاه